Začali sme a tešíme sa z medzinárodného úspechu!

Projekt recyklovaného šatstva, na ktorom pracujeme, bol nedávno uvedený aj medzi 200 najlepšími ideami v katalógu UNLEASH Solution catalogue, ktorý bol vydaný ako výstup z podujatia UNLEASH Laboratory v Dánsku, kde sme mohli odprezentovať našu eko-sociálnu myšlienku. Ďakujeme aj partnerom podujatia Deloitte, Carlsberg Foundation, Dalhberg, UNDP a ďalším, ktorí zabezpečili, aby sa mohlo stretnúť pokope 1 000 inovátorov z celého sveta a spolupracovať na zaujímavých riešeniach.

Celá myšlienka sa zrodila po premýšľaní o ohromnom množstve odpadu, ktorý vytvárame a nezmierení sa so skutočnosťou, že obnosené oblečenie skončí častokrát na skládkach, pričom až 95% z neho by mohlo byť určitým spôsobom zrecyklované. Viac sa o celom vývoji myšlienky môžete dočítať v dvoch blogoch Tomáša Horvátha na jeho účte na portáli Medium (blogy sú písané po anglicky).

Tešíme sa, že sa k našej myšlienke pridali už aj firmy zo Slovenska a Českej republiky. Nadviazali sme partnerstvo s recyklačnou firmou, firmou GreenWay Infrastructure (prevádzkovateľom rýchlonabíjacích staníc pre elektromobily), Voltia (prevádzkujúcej a vyvíjajúcej elektrické úžitkové vozidlá). Našou hlavnou dizajnérkou je oceňovaná Mária Straneková alias Mayamay a hlavným partnerom prvého projektu Trnavská arcidiecézna Charita. Tešíme sa z ich účasti na projekte a ďakujeme za podporu.

Aktuálne pracujeme na prototypoch našich výrobkov a začíname testovaciu fázu. Naším cieľom je priniesť na trh dizajnové a kvalitné výrobky, pričom sa zameriavame najmä na sociálny a ekologický dopad našej činnosti a prinášame pracovné miesta pre tých, ktorí ich na Slovensku potrebujú najviac.

Ak by ste s nami chceli spolupracovať, neváhajte a obráťte sa na nás cez kontaktný formulár

Späť na hlavnú stránku