Vyhrali sme a rozbiehame aktivity naplno

Náš projekt recyklovaných výrobkov zo sociálnych dielní sa stal jedným z najlepších v medzinárodnom hodnotení a v decembri 2017 tak získal grant na rozbeh prvých aktivít cez program OpenMaker.

sobi o.z. tak môže od januára 2018 naplno rozvíjať pripravovaný projekt. V prvej fáze bude prebiehať vývoj prototypov a dokončovanie identity celého občianskeho združenia, ako aj budúcich výrobkov. Môžete sa tešiť na naše logo, prototypy recyklovaných výrobkov z použitého textilu a plastových fliaš, neskôr aj na prvé video, ktoré poodhalí celí proces našej inovácie so socio-ekologickým zameraním. V ďalšej fáze budeme výrobky testovať, zaškolíme ľudí v dielňach, nastavíme distribučné kanály a mnoho iného.

Úplne prvou dielňou, s ktorou naše občianske združenie bude spolupracovať, sa stala dielňa sv. Heleny v Trnavskom kraji. Nebude však jedinou a komunikácia s ďalšou je už v procese komunikácie a identifikácie možnej spolupráce.

Od nášho vzniku sme dostali už dve medzinárodné uznania a stali sme sa najlepším projektom zo Slovenska. Tešíme sa, že aj takýmto spôsobom môžeme prezentovať Slovensko ako úspešnú a inovatívnu krajinu so sociálnym a ekologickým cítením.

Späť na hlavnú stránku